OsadaNET / <?php print $title; ?>


  Banner





Problem z aparatem cyfrowym.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OsadaNET Strona Główna -> Rozmówki różne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bjorn
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 463
Skąd: Osada Jana

PostWysłany: Wto Maj 20, 2008 10:10    Temat postu: Problem z aparatem cyfrowym. Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie.

Kurczę ostatnio mam kłopoty ze sprzętem elektronicznym, mówiąc ściśle
z aparatem cyfrowym, od tygodnia nie potrafię robić normalnych zdjęć soczewka(?) nie reaguje na kolory jakby, zdjęcia wychodzą białe kiedy fotografowane są np niebo, czy miejsca gdzie jest dużo jasnego koloru, na dodatek na zdjęciach które wykonywane są w miejscu o ciemnym tle pojawiają się poziome paski w odległości kilku milimetrów od siebie na całym obrazku.

Mam obawy, że coś się w nim już totalnie zepsuło i nie wiem czy warto to naprawiać ... czy lepiej popatrzeć za nowym.

Tutaj wkleję 3 nieudane zdjęcia Sad





Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Don Diego
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 05 Paź 2004
Posty: 350
Skąd: Tarnowskie Góry

PostWysłany: Wto Maj 20, 2008 19:11    Temat postu: Re: Problem z aparatem cyfrowym. Odpowiedz z cytatem

Bjorn napisał:
Mam obawy, że coś się w nim już totalnie zepsuło i nie wiem czy warto to naprawiać ... czy lepiej popatrzeć za nowym.


Przede wszystkim jeśli już mówimy o takim dylemacie, to trzeba zastanowić się co to za aparat i ile jest wart. Można tu podać chociażby dwie skrajności: jeżeli jest to jakiś stary samsung (np. S500) lub coś w tym stylu to bardzo poważnie zastanowiłbym się nad kupnem czegoś nowego, a jeżeli masz Canon EOS 40D to trzeba się zorientować czy nie warto jednak naprawiać.
Jeżeli masz aparat z możliwością ustawień manualnych to może coś pochrzanione jest w ustawieniach (np. zbyt długi czas naświetlania) generalnie podałeś za mało danych, żeby jakoś konkretnie Ci pomóc.
Sam jednak mam za małą wiedzę, żeby coś poważnego doradzić - polecam fora odnośnie fotografii - są tam giganci, którzy pewnie chętnie pomogą.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.
_________________
Pozdrawaiam
Don Diego de la Vega
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sERo
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1721
Skąd: PORTER

PostWysłany: Sro Maj 21, 2008 0:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystkie zdjęcia wyglądają jakby był zbyt długi czas naświetlania: przepalenia, rozmycia. Sprawdź ustawienia aparatu: w szczególności tryb (czy nie manual z długim czasem), oraz czy nie przestawiłeś przez przypadek korekty ekspozycji na jakąś chorą wartość (np. +4EV), ale też inne. Być może masz możliwość przywrócenia wartości fabrycznych producenta (ang. Reset to factory defaults).
_________________
BOFH

To nie jest takie proste. Tak się tego nie robi. To nie działa w ten sposób. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bjorn
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 463
Skąd: Osada Jana

PostWysłany: Sro Maj 21, 2008 18:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam panowie

na poczatek serdecznie dzieki za odpowiedz na posta, podobnie jak diego nie jestem zadnym specjalista, ale idac tropem Serka ustawilem ustawienia fabryczne i nadal nic, ten aparat nie jest zbyt skomplikowany najgorsze jest to ze sypie sie po okolo1,5 roku od zakupu (Model CASIO Digital Camera EX-Z700) przypomnialo mi sie jeszcze ze jeden koles ktorego poprosilem jakis czas temu by zrobil mi zdjecie przy pewnym pomniku, zauwazyl ze te zdjecia wychodza biale i powiedzial mi ze on ma taki sam aparat i identyczny problem, u niego gdzies tez po okolo roku zaczely wychodzic takie zdjecia dlatego czy w tytm modelu po prostu fabrycznie cos sie moze tak psuc ?

Ogolnie przedstawie wam jak wygladaja u mnie ustawienia bo zbyt wiele to ich nie ma tak czy owak.

zatem

REC:

Focus - AF
Continuous - OFF
Self Timer - OFF
Anti Shake - OFF
AF Area - SPOT
AF Assist Light - ON
L/R Key - OFF
Quick Shutter - ON
Audio Snap - OFF
Grid - OFF
Digital Zoom - ON
Review - ON
Icon Help - ON

QUALITY

Size - 7M
Quality - Normal
Quality - HQ
EV Shift - 0.0
White Balance - Auto
ISO - Auto
Metering - Multi
Filter - OFF
Sharpness - 0
Saturation - 0
Contrast - 0
Flash Intensity - 0
Flash Assist - Auto

Sa jeszcze jedne ustawienia, ale to godzina data itp itd, najawzniejsze z nich to te wypisane i ich wartosci wiadomo mozna zmienic, ale jak narazie po przywroceniu ustawien fabrycznych nic sie nie zmienilo Ech.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OsadaNET Strona Główna -> Rozmówki różne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group