OsadaNET / <?php print $title; ?>


  Banner





Co nowego

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OsadaNET Strona Główna -> Tarnowskie Góry / Osada Jana
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bjorn
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 463
Skąd: Osada Jana

PostWysłany: Pon Lis 02, 2009 12:58    Temat postu: Co nowego Odpowiedz z cytatem

Cześć

Nie wiem jak wy, ale uważam że ławeczki postawione przy Al. Kwiatów to dobry pomysł, może szkoda że nie wcześniej ale fajne miejsce.

Ciekawe jak będzie wyglądał budynek w miejscu starego przedszkola, jest gdzieś jakiś projekt dostępny w formie wizualizacji czy rysunku ?

Planuje się jeszcze coś budować, zmieniać na Osadzie Jana ?

Pozdro.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Brutus
Zarząd Główny
Zarząd Główny


Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 196
Skąd: OSADA JANA

PostWysłany: Wto Lis 03, 2009 9:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Ławeczki stanęły z inicjatywy Rady Dzielnicy - starania trwały dość długo ale się udało Smile
Co do budynku(ów) mieszkalnych, które będą na miejscu starego żłobka to nie widziałem planów ale postaram się załatwić.

Z innych robót na Osadzie to raczej nic większego. Obecnie remontowany jest odcienek drogi na Szopena. Na wiosnę ma się rozpocząć w naszej okolicy (Bobrowniki, Osada) budowa instalacji nowej sieci kanalizacyjnej, co pociągnie za sobą remont chodników i ulicy Kopernika.

Na marginesie wiem, że Spółdzielnia w 2010 r. planuje kilka remontów chodników na Osadzie (również na naszym etapie -Kolorowa Chopina).

To z grubsza tyle
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anger
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 335

PostWysłany: Wto Lis 03, 2009 17:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a propos ławek: http://tg.net.pl/forum/viewtopic.php?f=5&t=117&p=323#p323
_________________
legalize it ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bjorn
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 463
Skąd: Osada Jana

PostWysłany: Wto Lis 03, 2009 18:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O tym też pewnie słyszeliście ? Smile

Międzygminny Związek Komunikacji Pasażerskiej i władze miasta chcą zmodernizować dworzec autobusowy

Brzmi to wręcz nieprawdopodobnie, ale jest szansa na to, żeby obskurny dworzec autobusowy w Tarnowskich Górach przeszedł nie tylko lifting, ale gruntowną modernizację. W ubiegłym tygodniu na walnym zgromadzeniu członków Międzygminnego Związku Komunikacji Pasażerskiej przedstawiono oficjalnie koncepcję nowego centrum przesiadkowego wraz budynkiem dworca dla pasażerów.

Wizja stworzona w katowickiej pracowni projektowej Wojciecha Podleskiego robi takie samo ogromne wrażenie, jak suma 13 mln zł brutto, którą trzeba będzie wydać na jej realizację.

Koncepcja zakłada m.in. likwidację czterech peronów i stworzenie jednego zadaszonego. Będzie można na niego wejść bezpośrednio z parterowego budynku dworca, który ma stanąć naprzeciwko zabytkowej stacji PKP. Wjazd na plac manewrowy będzie tylko od strony ul. Pokoju, a nie jak teraz ul. Częstochowską. Będzie to wymagało przebudowy układu komunikacyjnego w tym rejonie miasta. Na ul. Pokoju ma się pojawić się trzeci pas, tylko dla autobusów. Przy ul. Częstochowskiej, za peronem, mają powstać parking dla prawie 60 samochodów. - Będzie można stworzyć w mieście system "park and ride", czyli zostawić samochód przy dworcu i pojechać do centrum autobusem - wyjaśniał projektant. Możliwe, że na skrzyżowaniu ulic Pokoju i Styczyńskiego pojawi się rondo. Ma powstać też nowy budynek dworca. Oprócz kas biletowych, informacji autobusowej i dyspozytorni, 360 metrów kw. mają w nim zająć knajpki i sklepiki. Obiekt ma powstać na planie elipsy.

Skąd MZKP weźmie na realizację tych planów pieniądze, skoro jeszcze do niedawna borykał się z problemami finansowymi, spóźniał się z płaceniem za wykonane kursy przewoźnikom i aby załatać dziurę budżetową chciał wyprzedawać majątek?

- W ostatnim roku wypracowaliśmy jednak zysk w wysokości 2 milionów 700 tysięcy złotych - mówi Henryk Szudy, szef zarządu MZKP.

Wiceburmistrz Piotr Skrabaczewski powiedział, że 85 proc. środków na to zadanie można pozyskać z funduszy europejskich. Wkrótce ma zostać ogłoszony konkurs.

Krzysztof Szendzielorz - POLSKA Dziennik Zachodni






Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anger
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 335

PostWysłany: Wto Lis 03, 2009 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z ostatniego wpisu na blogu burmistrza ( jest tam również o dworcu autobusowym ) :"Czekamy na dokończenie zaplanowanych prac drogowych i oczekujemy odbioru inwestycji z zakresu infrastruktury sportowej. Dziś "zlustrowaliśmy" remontowany fragment ulicy Chopina. Mieszkańcy zgłaszają konieczność budowy chodnika po północnej stronie drogi. Brak chodnika jest problemem do rozwiązania (na odcinku drogi od Alei Kwiatów do końca ulicy w pobliżu wiaduktu). Zaplanuję jego wykonanie w przyszłym roku.

http://www.tg.net.pl/blog/czech.php
_________________
legalize it ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
sERo
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1721
Skąd: PORTER

PostWysłany: Czw Lis 05, 2009 11:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brakuje wizualizacji z perspektywy oczu pieszego w stronę dworca PKP - boję się, że nowy budynek może zdominować okolicę i przesłonić naszą perełkę. Ogólnie projekt niezły, choć mnie nie zachwyca.
_________________
BOFH

To nie jest takie proste. Tak się tego nie robi. To nie działa w ten sposób. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bjorn
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 463
Skąd: Osada Jana

PostWysłany: Pią Lis 06, 2009 10:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak myślę, skoro tyle się buduje i remontuje w Tarnowskich Górach jako całość w mieście jak też w poszczególnych dzielnicach, to prawdopodobnie unijny kranik nie zostanie tak szybko zakręcony i może uda się wyremontować park piny.
Brutus była o tym kiedyś mowa na zebraniach tam u was ?

Niezwykle fajnie przywrócić do życia ten sympatyczny, trochę zapomniany zakątek Osady Jana.

http://img253.imageshack.us/i/cimg0170z.jpg/

http://img695.imageshack.us/i/cimg0164.jpg/

http://img136.imageshack.us/i/cimg0133.jpg/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anger
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 335

PostWysłany: Sob Lis 07, 2009 1:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"skoro tyle się buduje i remontuje w Tarnowskich Górach jako całość w mieście jak też w poszczególnych dzielnicach," moje pytanie brzmi ile się buduje i remontuje ? bo moim zdaniem niewiele a co do unijnego kranika to proponuje zapoznać się z wiedzą w temacie funduszy unijnych odpowiesz sobie na swoje pytanie ;p
_________________
legalize it ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bjorn
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 463
Skąd: Osada Jana

PostWysłany: Sob Lis 07, 2009 9:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

drogi angerze Wink))

Nie będę się skupiał na tym by dogłębnie badać zasady działania funduszy unijnych, ale widać, że coś się w mieście dzieje, a Tarnowskie Góry nie są na tyle bogatym miastem by TO WSZYSTKO finansować samodzielnie.

Kilka przykładów
-remont domu kultury
- wszechobecne remonty ulic , obwodnica, nakło śl po świerklaniec, strzybnica, brynek, rybna, legionów i nowe rondo przy "Parkowej"
- odnowienie kamienic na ul. Krajowskiej 18, 20
- wyżej opisany już, plan budowy nowego dworca w TG

i jeszcze jedna rzecz, może nie w TG ale bardzo blisko


Radzionków będzie miał nową, pełnowymiarową halę sportową. Dziś burmistrz Gabriel Tobor podpisał w tej sprawie umowę z wykonawcą tego zadnia, czyli prezesem Marianem Siemieńcem i jego zastępcą Andrzejem Adamskim z bytomskiej firmy Budowlani.
Inwestycja ma kosztować 4 mln 514 tys. zł i zakończyć się 31 sierpnia 2010 roku. Władze Radzionkowa zamierzają się jednak ubiegać o refundację 66 proc. kosztów inwestycji z wojewódzkiego programu rozwoju bazy sportowej. Decyzja w tej sprawie ma być znana w lutym przyszłego roku.

Hala sportowa zostanie wybudowana za budynkiem Szkoły Podstawowej nr 1 w Radzionkowie. Arena obiektu ma mieć wymiary boiska do piłki ręcznej, co oznacza, że zmieszczą się na niej w sumie też trzy boiska do siatkówki.

W hali będzie także trybuna dla 200 kibiców. Pełnowymiarowej hali w Radzionkowie na razie nie ma, a przydałaby się chociażby siatkarkom Sokoła Rojca, które grają w trzeciej lidze kobiet.


Ileż to parków można odnowić i przywrócić do życia za 4 mln zł Wink

piona
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anger
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 335

PostWysłany: Sob Lis 07, 2009 20:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w mieście nie dzieje się NIC nadzwyczajnego. żadne miasto nie jest na tyle bogate by sobie wszystko finansować. Jeżeli mówimy o remoncie TCK, ok, remont został zrobiony z funduszy miasta i samego TCK ( obecny wygląd osobiście bardzo mi się podoba ) . Wszechobecne remonty ulic i ew. chodników w 90% były konieczne ponieważ ich stan był FATALNY ( piszę jako kierowca ) jednakże to nie miasto remontuje drogi o których piszesz a głównie GDDiK ew. Powiat. Kamienice z twojego postu należą do miasta, położone przy głównej ( reprezentacyjnej ) ulicy handlowej miasta i remont im się należał. Szczególnie że po uchwale rady miasta odnośnie podwyżki stawek czynszu za mkw powierzchni handlowej wymówione ( nie przedłużone ) zostały umowy z dotychczasowymi najemcami a nowi najemcy płacąc wyższe stawki chcą mieć lokal w kamienicy przynajmniej o odnowionej fasadzie. Patrząc na to ile jest kamienic w zasobie gminy a ile zostało wyremontowane na przestrzeni chociażby ostatnich 5 lat można powiedzieć iż nie zrobiono nic. Plan budowy nowego dworca jest ok ale dworzec też poprostu tego wymaga od conajmniej lat 10ciu. Sumując, wszystko co jest remontowane jest robione z konieczności, do zrobienia jest ogrom rzeczy więc śmiem twierdzić iż nie robi się nic co odróżniałoby nas jako miasto od miast innych.
_________________
legalize it ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Brutus
Zarząd Główny
Zarząd Główny


Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 196
Skąd: OSADA JANA

PostWysłany: Nie Lis 08, 2009 1:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ech....Anger
Wydaje mi się że jesteś typowym Polaczkiem tzn. narzekanie to to, co potrafisz najlepiej.
A może warto popatrzeć na to tak, że skoro tak dluuuugo nic konkretnego nie robiło sie w tym mieście to może warto przyklasnąć tym, którzy od niedawna z determinacją próbują zrobić coś więcej w tym mieście, nadgonić ten stracony czas.
Ja, jako radny dzielnicy Osada Jana (już od 15 lat) mam okazję z bliska przyglądać się poczynaniom naszych władz i to od kilku ładnych kadencji.
My jako Rada Dzielicy składaliśmy od 12 lat te same postulaty do budżetu miasta o remonty ulic, chodników, oświetlenie wskazanych ulic, montaż ławek, docieplenie i remonty szkoły i przedszkola, remont boiska szkolnego, zwiększenie ilości koszy na smieci i wieeelu innych spraw i tak naprawde to dopiero od 2 lat (od kiedy mamy naszego radnego w Radzie Miejskiej) cos zaczęło się w tym kierunku dziać.
Inną sprawą jest wykorzystanie funduszy unijnych, potrzeba wykonania kanalki w mieście - te sprawy wreszcie ruszyły ale tylko dzięki zdecydowanym działaniom nowych wladz miasta i powiatu, bo wcześniej nie było zbyt dużej determinacji, mimo iż obecna władza równeiż jest mocno podzielona (zbyt często partyjniactwo wygrywa nad zdrowym rozsądkiem i realnymi potrzebami miasta)
Oczywiście, każdy jak widzi, że coś się zaczyna dziać to chciałby więcej jednak ja i tak jestem sczęśliwy, że nie tylko na Osadzie ale również na mieście zaczyna się coraz więcej inwestycji.
Uważam, że krytyka jest bardzo potrzebna, ale tam gdzie już zostało coś zrobione to należy to docenić, a tym samym motywować naszych włodaży do dalszej efektywnej pracy.

Proszę mnie nie uważać za jakiegoś klakiera władzy tarnogórskiej, ale jako radny Rady Dzielnicy Osada Jana musze powiedzieć, że od 2 z 15 lat, które w niej działam są realizowane postulaty wnoszone przez Osadę do budżetu miasta.

Amen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anger
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 335

PostWysłany: Nie Lis 08, 2009 12:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem, być może jestem "typowym Polaczkiem" ( pisząc "Polaczkiem" miałeś na myśli kogoś konkretnego ? to nazwisko tak? ) jeśli jako radny od lat 15 !!! masz możliwość przyglądania się temu z bliska to gratuluję wytrwałości w tym przyglądaniu się . Jeśli od 12 lat !!! składacie te same postulaty to albo należy zmienić postulaty albo..., przepraszam nie będę przyklaskiwał chodnikowi i czterem nowym ławkom ( ew. dwóm nowym koszom na śmieci ) ja nie narzekam, stwierdziłem fakty, wszystko co zostało odremontowane wołało o ten remont od lat, nie ma się czym zachwycać - o partyjniactwie mi nie pisz bo mnie to nie obchodzi, a skoro potrzebna krytyka to krytykuję.

p.s. pisząc o moim narzekactwie chyba nie czytałeś wszystkich postów z tego wątku
_________________
legalize it ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bjorn
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 463
Skąd: Osada Jana

PostWysłany: Nie Lis 08, 2009 14:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anger

patrząc na ten kraj nie trzeba być nie wiadomo kim, żeby stwierdzić, że jeśli coś da się zrobić a nikt tego nie robi, to albo nie ma na to forsy, albo rządzą tym jakieś układy.

Wracając do tematu, remonty dróg owszem jak Polska długa i szeroka wymagają remontów, ale patrząc na nasze miasto od kilku miesięcy robione to jest z rozmachem, to nie jest łatanie dzirek tu i tam, to jest wymiana nawierzchni na całym jej odcinku. A takich odcinków zostało zrobionych całkiem sporo.
Nie mówmy tu o jakości wykonanej pracy i ile asfaltu jest w asfalcie, bo to jest materiał na inny temat, tylko zwróćmy uwagę, że miasto musiało zdobyć pieniądze na taką poważną i pewnie kosztowną inwestycję.

Ja bym wolał ponarzekać, że na Osadzie postawiono kolejny market SPAR, zamiast galerii a obok placówkę bankową.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anger
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 335

PostWysłany: Nie Lis 08, 2009 15:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miasto NIE ZDOBYŁO środków na remonty dróg o których pisałeś w swoim poście bo to nie miasto je remontuje - kończę tę polemikę, skupmy się na tym : CO NOWEGO ?
_________________
legalize it ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bjorn
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 463
Skąd: Osada Jana

PostWysłany: Wto Gru 08, 2009 9:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem



bardzo mi się nie podoba, że w ostatnim czasie wszystkie krzaki, które przez lata nikomu nie przeszkadzały są ścinane do zera, wszystkie gałązki z drzew również, choćby ta pałki wystające z ziemi przy bloku wojskowym - katastrofa, aż po samą wycinkę całych drzew, choćby ta wielka wierzba pomiędzy blokiem Kolorowa 20 a 22 oraz ostatnio wycieli drzewa krzy kontenerach na śmieci, obok parkingu przy kolorowej 20.

Co to za zwyczaje ?!

aha, no i Very Happy



widział ktoś ?
to musi być horror dla rodziny Rolling Eyes Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OsadaNET Strona Główna -> Tarnowskie Góry / Osada Jana Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group