OsadaNET / <?php print $title; ?>


  Banner





Łącza internetowe
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OsadaNET Strona Główna -> Komputery i sieć
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
AnimaVitis
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 01 Paź 2004
Posty: 388
Skąd: Tarnowskie Góry

PostWysłany: Czw Kwi 20, 2006 20:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam moge poswiecic chwilke albo dwie....
_________________
pozdrawiam
AnimaVitis
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Don Diego
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 05 Paź 2004
Posty: 350
Skąd: Tarnowskie Góry

PostWysłany: Czw Kwi 20, 2006 21:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dick: Może troszkę konkretniej - czasami mam chwilkę wolną, a i spacery lubię, choć nie zawsze sprzyja temu moja praca czy też aura Wink Tak więc jak będę wiedział cos więcej będę mógł podjąć jakąś wiążącą decyzję (na razie jestem do dyspozycji) Smile
_________________
Pozdrawaiam
Don Diego de la Vega
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dick
Zarząd Główny
Zarząd Główny


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1183
Skąd: jestem z miasta :)

PostWysłany: Pią Kwi 21, 2006 7:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Diego - tutaj tylko zgłoszenia - szczegóły podam na maila.
_________________
pozdrawiam
dick
(do usług + 22% VAT)
==============================
Administratorzy to się nie znają....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
sERo
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1721
Skąd: PORTER

PostWysłany: Pią Kwi 21, 2006 11:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dick - spójrz na to z mojego punktu widzenia:

Na rozmowach "przy piwku" w ciągu ostatnich trzech miesięcy mnie nie było, a z tego co obaj omawialiśmy przez telefon niewiele wynikało w kontekście konkretnych działań w sprawie propozycji opisanych w tym mailu. A już na pewno nie było oficjalnej odpowiedzi - "x bierze się za y" albo "załatwiamy to, a to". Rozumiem, że nie wszystko da się szybko zrobić, bo pracujemy społecznie i każdemu może coś wyskoczyć, ale szanujmy się wzajemnie. Jeśli ktoś ma własne propozycje, to zanim je zaprezentuje niech się ustosunkuje do tego co inni wcześniej napisali. I niech nie robi tego na forum publicznym.

Tylko tyle miałem do przakazania. Może faktycznie tego nie widać, ale ja powyższe posty pisałem z sympatią, choć odrobinę znudzony i stanowczy. Brakło emotikonek do wyrażenia nastroju Smile. Na pewno nikogo nie chciałem urazić.
_________________
BOFH

To nie jest takie proste. Tak się tego nie robi. To nie działa w ten sposób. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sERo
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1721
Skąd: PORTER

PostWysłany: Nie Kwi 23, 2006 13:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pora powrócic do sedna tematu. Przez ostatnie świeta i obecny weekend testowałem działanie naszych łącz. I tak:

1. Strony WWW działają wyśmienicie. Przez cały dzień przy odpowiednio szybkich serwerach można wyciągnąć ponad 100kB/s. Owszem przy zakłóceniach radia są problemy z połączeniami szyfrowanymi, ale wystarczy skonfigurować sobie proxy i wszystko działa bardzo dobrze.

2. Sieci P2P. W tym temacie jestem laikiem i używam wyłącznie DC++. Mimo to bez problemu jestem w stanie w ciągu dnia uzyskać transfery w granicach 10kB/s, a w nocy i po 40kB/s. Wszystko zależy od popularności pliku (ile osób go udostępnia). Co więcej nawet przy dużych zakłóceniach radia (w wielką sobotę) dało się pracować choć transfery spadały do wysokości 2-3kB/s. Z drugiej strony patrząc na wykres transferu w DC++ widać jednoznacznie, że łącze radiowe pracuje "żabką" i strasznie szarpie. Udostępnianie w sieciach P2P działa bardzo dobrze i pozwala uzyskać wysokie transfery.

3. Streaming video (np. odkodowana liga piłkarska na stronach interii). Tutaj wszystko zaleźy od pracy łącza radiowego. Jeśli nie ma zakłóceń to całość działa bardzo dobrze i można używać plików najwyższej jakości. Jeśli są zakłócenia to "szarpie" nawet przy najgorszej jakości.

4. Niestety nie używam ani VoIP, ani gier, ale obie te usługi wymagają podobnych parametrów łącza jak streaming video. Stąd moge przyjąć, że ich działanie analogicznie zależy od pracy naszego radia.

Podsumowując: nawet przy zakłóceniach radiowych zarówno WWW jak i P2P działają bardzo dobrze. Natomiast mamy problem z zapewnieniem odpowiedniego poziomu usług strumieniowych i interaktywnych (video, rozmowy, gry).

Ciekaw jestem, czy wy również macie podobne spostrzeżenia. Szczególnie interesuje mnie to działanie sieci P2P, na które jest sporo narzekań, a ja nawet w najgorszym momencie pracy radia tego nie odczułem. Może to eMule nie potrafi sobie poradzić w takich warunkach?
_________________
BOFH

To nie jest takie proste. Tak się tego nie robi. To nie działa w ten sposób. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sERo
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1721
Skąd: PORTER

PostWysłany: Pon Kwi 24, 2006 2:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Natomiast w sprawie zmiany łącz lub technologii podłączenia odbyło się dzisiaj (wczoraj?) spotkanie robocze władz stowarzyszenia. Z oczywistych względów szczegółów tutaj nie zdradzę, ale moge napisać, że potencjalnych rozwiązań mamy aż kilkanaście i trzeba teraz sprawdzić ceny, możliwości techniczne oraz poziom obsługi poszczególnych dostawców.

Dla jasności: nie wykluczamy tutaj żadnej z potencjalnych dróg rozwoju, począwszy od wybudowania własnej infrastruktury, rozdzielenia ruchu na wiele łącz, do zmiany dotychczasowych operatorów (w tym wykupienia szerokiego łącza podstawowego od TPsa i zapasowego od innego operatora). Musimy najpierw zebrać możliwie dużo informacji, a potem Zarząd podejmie decyzje, które z rozwiązań najlepiej spełnia nasze potrzeby i jest najbardziej opłacalne finansowo. Czas realizacji niektórych koncepcji może być znaczny, więc nie można wykluczyć, że zrealizujemy je dwuetapowo: tanie rozwiązanie tymczasowe na kilkanaście miesięcy, a w przyszłym roku budowa profesjonalnej linii. Wszystko się powinno rozstrzygnąc w najbliższym czasie, a teraz dużo pracy przed nami.
_________________
BOFH

To nie jest takie proste. Tak się tego nie robi. To nie działa w ten sposób. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mati N.
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 566
Skąd: Tarnowskie Góry

PostWysłany: Pią Cze 02, 2006 14:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ! wiem że juz był poruszany wątek skype, no ale cóż, nie widać zadnych zmian. No więc chodzi o to, że ludzie do których dzwonie mnie źle słyszą i co najważniejsze to nie jest wina ich sieci, bo gdy oni rozmawiają z innymi to ich dobrze słyszę. Proszę coś z tym zrobić. Pozdrawiam
_________________
Pozdrawiam Mati

Piszę poprawnie po polsku
.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Brutus
Zarząd Główny
Zarząd Główny


Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 196
Skąd: OSADA JANA

PostWysłany: Sob Cze 03, 2006 0:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cały czas poszukujemy najlepszego dostawcy usług tzw. Internetu operatorskiego (najlepiej na światłowodzie), który rozwiąże nasze wszystkie bolączki.

Cierpliwości.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sERo
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1721
Skąd: PORTER

PostWysłany: Sob Kwi 28, 2007 18:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgodnie z tym co było napisane w tym temacie:
http://www.osadanet.pl/forum/viewtopic.php?p=5522#5522
w poprzednim tygodniu wybraliśmy w drodze konkursu dostawcę łącz internetowych. W ostatnich dniach zostały dograne wszystkie szczegóły techniczne i czekamy już tylko na podpisanie formalnej umowy i uruchomienie łącza.
_________________
BOFH

To nie jest takie proste. Tak się tego nie robi. To nie działa w ten sposób. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sERo
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1721
Skąd: PORTER

PostWysłany: Pon Maj 14, 2007 13:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W dniu dzisiejszym została podpisana umowa z Telekomunikacją Kolejową (TKT) na świadczenie dostępu do internetu łączem symetrycznym 4Mbit/s. Jest to dokładnie takie samo łącze jakie testowaliśmy w poprzednim miesiącu. Usługa powinna zostać uruchomiona do końca maja.

Szczegóły dla zainteresowanych:
Przeprowadziliśmy dokładną analizę ostatecznych ofert od pięciu dostawców: TKT, TPsa, Sitel, Netia, 3s. Ponieważ chcemy stopniowo zwiększąć sumaryczną przepustowość łącz, to braliśmy pod uwagę łącza 4Mbit/s i 10Mbit/s. Oceniliśmy oferty pod kątem: cen, elastyczności zwiększania łącza, kosztów instalacji, jakości szkieletu operatora, jego bezawaryjności, czasu reakcji, odpowiedzialności za ewentualne urządzenia radiowe, możliwości uruchomienia w przyszłości łącza światłowodowego, telefonii IP. Bardzo ważne było również podejście do klienta, profesjonalizm i ogólna opinia w branży.

Niestety oferty stanowią tajemnicę handlową i nie możemy podać tutaj szczegółowych informacji, ale pozwolę sobie przedstawić ogólne wnioski. Zarówno przy łączach 4Mbit/s jak i 10Mbit/s z duża przewagą zwycięzyła Telekomunikacja Kolejowa. W wielu aspektach znacznie lepszą ofertę przedstawiła Netia, ale przegrała w kwestii elastycznego podejścia do klienta: za każdym razem to my mieliśmy zestawić połączenie do ich sieci i odpowiadać za jego działanie, nie mieli też możliwości technicznych zestawienia pojedyńczego łącza 4Mbit/s, tylko dwa razy po 2Mbit/s. Zbliżoną punktację do Netii otrzymały również 3s i TPsa, Sitel zamknął stawkę.

UPDATE: Podziękowania dla Zarządu, w szczególności dla Krzyśka, za poświęcenie potężnej ilości czasu na negocjacje z operatorami.
_________________
BOFH

To nie jest takie proste. Tak się tego nie robi. To nie działa w ten sposób. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
adams
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 2
Skąd: kolorowa 24

PostWysłany: Pon Maj 14, 2007 18:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratuluje sukcesu w rozmowach i negocjacjach, dzieki za poświęcenie czasu, zapewne posłuży to jeszcze lepszemu działaniu naszej sieci.Wy jesteście w tej dziedzinie fachowcami. Całkowice podzielam wasze zdanie.
Dzieki wszystkim którzy się do tego przyczynili. Very Happy Very Happy Very Happy
Pozdrawiam
Adam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
sERo
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1721
Skąd: PORTER

PostWysłany: Wto Maj 15, 2007 13:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tytułem uzupełnienia: to nie jest koniec prac nad zwiększeniem przepustowości naszych łącz internetowych. Już teraz planujemy kolejne rozszczerzenia, ale najpierw chcemy zdobyć doświadczenia z pracy na łączu 4Mbit/s.
_________________
BOFH

To nie jest takie proste. Tak się tego nie robi. To nie działa w ten sposób. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Brutus
Zarząd Główny
Zarząd Główny


Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 196
Skąd: OSADA JANA

PostWysłany: Sob Sie 25, 2007 11:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dość długo już testujemy łacze TKT i myślę, że sprawuje się b. fajnie.

Dlatego wnioskuję do administracji o właczenie rónolegle łacza TP.SA

Łacze TKT będzie obsługiwało to co ma, a tepsa za którą notabene cały czas płacimy będzie obsługiwać jej flagowe www.

Brutus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sERo
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1721
Skąd: PORTER

PostWysłany: Sro Wrz 12, 2007 10:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No w sumie racja, choć niekoniecznie to cokolwiek przyśpieszy. W przyszły weekend ("Gwarki") postaram się to zrobić.[/img]
_________________
BOFH

To nie jest takie proste. Tak się tego nie robi. To nie działa w ten sposób. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Brutus
Zarząd Główny
Zarząd Główny


Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 196
Skąd: OSADA JANA

PostWysłany: Pon Wrz 17, 2007 7:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Buuuuuuuuuuu..... Crying or Very sad
Gwarki minęły a łacze TP.SA nie działa.....


Buuuuuuuuuuuu.... Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OsadaNET Strona Główna -> Komputery i sieć Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 7 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group