OsadaNET / <?php print $title; ?>


  Banner





Dawne przedszkole na Os. Jana w ruinie
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OsadaNET Strona Główna -> Tarnowskie Góry / Osada Jana
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bjorn
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 463
Skąd: Osada Jana

PostWysłany: Sro Kwi 02, 2008 16:57    Temat postu: Dawne przedszkole na Os. Jana w ruinie Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich osadników i mieszkańców drugiej części OSADY JANA / MANHATTANu których ten temat może zaciekawić bo chodzi o coś co znajduje się obok nas i przy nas.
Chodzi mi o dawny żłobek a później chyba przedszkole przy ul. Pogodnej naprzeciwko bloku kolejowo/wojskowego.

Słuchajcie, budynek przez dłuższy czas nie był użytkowany, były ponoć plany by zaadoptować ten okazały budynek z ładnym i dużym ogrodem na dom dla starców, pomysłów by pewnie znalazło się dziesiątki, może coś dla młodych ludzi ... " bo jak mówią badania, młodzież to przyszłość " ... akurat leci reklama TESCO dla szkół, ale wracając do tematu by gdzieś po slumsach nie walili tanich win w kanał czy testowali coraz to nowych środków odurzających w postaci narkotyków, tylko by mieli miejsce które zapewni im możliwośc rozrywki kulturalnej seanse filmowe, pokazy, wernisaże cokolwiek ... you know.
Jak jest w rzeczywistości to pewnie każdy wie.

Słuchajcie dziś się troszkę rozpadało, ale zmobilizowałem się i ruszyłem zebrać materiał, ponieważ na włase oczy widzę jak ten budynek przechodzi w ruinę, taki wspaniały budynek wygląda dziś poprostu okropnie, jak wszedłem do środka to bardzo dziwnie się czułem, jak po wojnie, heh może lepiej było tam jak w RESIDENT EVIL tylko, że nikt na szczęscie się na mnie nie rzucił, choć na piętrze w jakimś pokoju chyba ktoś przebywał.
Jest strasznie, i nie potrafię uwierzyć, że to co widziałem to prawda bo gdyby ktoś pomyślał wcześniej zdecydowanie wyszłoby to komuś na dobre, ale w takim kraju żyjemy, w kraju w którym ludzie nie sprawiają innym miłych niespodzianek i nie dzielą się czymś co jest niezagospodarowane lub nie potrzebne.

Szkoda, bo teraz w ten budynek trzeba zainwestować dużo, dużo więcej jeżeli właściciel zechce coś z nim zrobić oczywiście.

Jestem zażenowany, ponieważ jeśli budynek stoi pusty i tylko stoi to pół biedy, jednak kiedy budynek wygląda tak ...






















[/i][/b]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bjorn
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 463
Skąd: Osada Jana

PostWysłany: Sro Kwi 02, 2008 17:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

















A W F U L [/i]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Brutus
Zarząd Główny
Zarząd Główny


Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 196
Skąd: OSADA JANA

PostWysłany: Sro Kwi 02, 2008 20:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dom mieszkalny wielorodzinny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bjorn
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 463
Skąd: Osada Jana

PostWysłany: Sro Kwi 02, 2008 20:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zabawne, interesujące, niesamowite
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Brutus
Zarząd Główny
Zarząd Główny


Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 196
Skąd: OSADA JANA

PostWysłany: Sro Kwi 02, 2008 20:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jednak....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bjorn
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 463
Skąd: Osada Jana

PostWysłany: Sro Kwi 02, 2008 21:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uff to odetchnąłem z ulgą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AnimaVitis
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 01 Paź 2004
Posty: 388
Skąd: Tarnowskie Góry

PostWysłany: Czw Kwi 03, 2008 20:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurde ze tez ja nie wpadlem zeby tam kilka fotek popstrykac:)
Napewno w weekenda to nadrobie
_________________
pozdrawiam
AnimaVitis
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bjorn
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 463
Skąd: Osada Jana

PostWysłany: Czw Kwi 03, 2008 21:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poczuj ten klimat ...

bezcenne :]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
einstein
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 378
Skąd: tarn.góry

PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 0:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgroza, bród, smród, tyfus i malaria
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
einstein
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 378
Skąd: tarn.góry

PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 1:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I pomyśleć , że to było kiedyś przedszkole serce się kraje na widok tego budynku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
AnimaVitis
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 01 Paź 2004
Posty: 388
Skąd: Tarnowskie Góry

PostWysłany: Nie Kwi 06, 2008 11:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musze przyznac ze klimat jest tam swietny

_________________
pozdrawiam
AnimaVitis
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bjorn
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 463
Skąd: Osada Jana

PostWysłany: Nie Kwi 06, 2008 11:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uuuhh aż ciary przechodzą, samemu tak łazić po tym budynku to średnio fajnie, czy czasem ktoś za tąbą nie idzie Very Happy, ale do fotografowania jest parę "fajnych" miejsc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morpheus
Aktywny
Aktywny


Dołączył: 30 Maj 2005
Posty: 114

PostWysłany: Nie Kwi 06, 2008 11:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witka Smile
dawno zapomniane miejsce,były żłobek i przedszkole,na nowo odżywa i robi u nas na stronie furorę!
Pamiętam jak ganiałem na tamtejszym ogródku z plastikową giwerą i udawałem żołnierza albo terrorystę Very Happy
Teraz to miejsce na prawdę może spełniać role kompleksu szkoleniowego dla GROMU!

Czy można coś z tym zrobić?
Nie orientuje się na tyle w sytuacji ale jeżeli to miejsce jest wykupione przez osobę prywatną to można pewnie patrzeć jak dalej to wszystko popada w ruinę.
Pamiętam, że jakieś babcie chodziły z listą społeczną jak dowiedziały sie,że ma tam powstać jakiś market i głośno protestowały żeby go tam nie było.
Teraz nie ma ani marketu ani czegokolwiek alternatywnego!
Sam nie jestem z akolejnym marketem ale czy nie można bylo tam zrobić boiska do pilki noznej z prawdziwego zdarzenia lub do koosza?
nawet na plac zabaw dla dzieci znalazło by ise jeszcze troche miejsca!
Hmmm a może tam by mogł miec swą siedzibę MAGAZYN... ? Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Brutus
Zarząd Główny
Zarząd Główny


Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 196
Skąd: OSADA JANA

PostWysłany: Pon Kwi 07, 2008 15:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie i Panie

Jeżeli chodzi o ten budynek to wiem, ze ma tam powstać wielorodzinny budynek mieszkalny. Nie mam jednak wiedzy, czy będzie on adaptowany z tego szkieletu, który tam teraz straszy czy też zburzą to i postawią coś nowego. Nie wiem również kiedy ma to nastąpić.

Co do padadących tu pomysłów i domysłów.

Koncepcja sklepu padła gdyż została ostro oprotestowana przez mieszkańców, handlowców, ochronę środowiska i inne podmioty oraz to, że koszt wycinki drzew przekroczył by kwotę 500 tyś złotych.

Jeżeli chodzi o boiska czy place zabaw to mogę podpowiedzieć, że Rada Dzielnicy (pośrednio) stara się o fundusze ze środków unijnych i będą powstawać na terenach szkół nowe z prawdziwego zdarzenia boiska w oparciu o program "Blisko boisko" - pierwszy taki projekt będzie realizowany na SP 10 już w tym roku, następne będzie Gimazjum na Osadzie.

Place zabaw znajdujące się na naszym osiedlu (głównie te wielkie asfaltowe między blokami) będą systematycznie przerabiane. Wyglądać to będzie tak, że zostanie zerwana zniszczona nawieszchnia asfaltowa, a w jego miejsce powstanie obramówka z chodniczków z kostki brukowej w licznymi poletkami trawiastymi na urządzenia zabawowe - takie bezpieczne ekologiczne place zabaw. Oczywiście nie zaraz place te będą w pełni wyposzrzone w urządzenia zabawowe, gdyż są to b. wyskoie koszta (jedna huśtawka z certyfikatem kosztuje ponad 2 tyś złotych) ale systematycznie będą się pojawiały ładne bezpieczne urządzenia.

Tyle plany. Pozostało czekać.

P.S. Chodniki przy naszych blokach też mają być kompleksowo przebudowane na kostkowe, oraz będą zmniejszone te dziwne placyki przy klatkach i również będą z kostki. Sam obiąłem nad tym patronat Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Don Diego
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 05 Paź 2004
Posty: 350
Skąd: Tarnowskie Góry

PostWysłany: Pon Kwi 07, 2008 16:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brutus napisał:
(jedna huśtawka z certyfikatem kosztuje ponad 2 tyś złotych)

Aż tyle Shocked Question Coś mi się wydaje, że można by było taniej. Sam kupowałem podwójną huśtawkę ze zjeżdżalnią i nie płaciłem tyle.
A firma bardzo blisko i z doświadczeniem:
http://figler.pl/
_________________
Pozdrawaiam
Don Diego de la Vega
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OsadaNET Strona Główna -> Tarnowskie Góry / Osada Jana Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group