OsadaNET / <?php print $title; ?>


  Banner





Brother dcp-350 c problem drukowania

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OsadaNET Strona Główna -> Komputery i sieć
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
einstein
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 378
Skąd: tarn.góry

PostWysłany: Pon Maj 26, 2008 21:48    Temat postu: Brother dcp-350 c problem drukowania Odpowiedz z cytatem

Posiadam w/w drukarkę i jest problem niedawno zabudowałem do drukarki nowy kartridż z czarnym kolorem. Niby wszystko w porządku na drukarce wyświetla ,że tusz jest pełny ale jak się okazało chciałem wydrukować dokument ale wyszła pusta kartka , zrobiłem także wydruk testowy i wydrukowały mi się kolory żółty, niebieski ,czerwony ale czarnego nie było. Kartridż z czarnym kolorem jest pełny ale się nie wydrukował nigdy wcześniej mi się to nie przytrafiło. Jaka może być przyczyna?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
anger
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 335

PostWysłany: Wto Maj 27, 2008 23:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przede wszystkim sprawdź czy odkleiłeś folijkę z głowicy kartridża :p - mialem podobne problemy z dwoma modelami drukarek hp - wazne czy masz original czy zastępnik czasem ten drugi poprostu nie działa, wazne tez jesli to jest zastepnik jaki on jest bo nawet wśrod zastepnikow są tansze i droższe , te najtansze bywają częściej lipne ; wazne czy na glowicy jak dociśniesz np husteczkę higieniczną pojawia się czarny ślad jeśli nie to dobrze byłoby zassać tusz z kartridża , można to zrobić zestawem do napełniania kartridży ( jest tam taka jakby obudowa w ktorą wkłada się kartridż i w tej obudowie jest dziurka w którą wkłada się strzykawkę i zasysa ) jak nie ma sie "zestawiku młodego napełniacza" to można w ostateczności zassać tusz ustami ( u mnie zadziałało ) Wink
_________________
legalize it ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
einstein
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 378
Skąd: tarn.góry

PostWysłany: Pią Maj 30, 2008 22:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy zwykła strzykawka też się nadaje do zassania tuszu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
anger
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 335

PostWysłany: Sob Maj 31, 2008 7:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no niby tak , ale jak nie masz tej takiej obudowy na kartridż to nie ma jak - bo chodzi o to żeby zassać go od tej strony od której tusz "wychodzi" drukując ( czyli tam gdzie odklejasz folijkę chroniącą )
_________________
legalize it ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
einstein
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 378
Skąd: tarn.góry

PostWysłany: Nie Cze 01, 2008 21:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zassałem tusz ustami i wykonałem wydruk testowy i nadal nie było koloru czarnego. Po mojemu to prawdopodobnie jest zapchany kanał w drukarce, i dlatego kolor czarny mi się nie wydrukował.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
anger
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 335

PostWysłany: Pon Cze 02, 2008 19:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale na głowicy kartridża po zassaniu pojawił sie kolor czarny ? tzn jak np przyciśniesz do tej blaszki chusteczkę higieniczną to sie powinny odbić 3 paski czarne : gruby w środku i dwa cienkie po bokach ew. cokolwiek byle byłoby czarne - jeśli tego nie ma to napewno nie wina kanału
_________________
legalize it ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OsadaNET Strona Główna -> Komputery i sieć Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group