OsadaNET / <?php print $title; ?>


  Banner





Spadek prędkości działania internetu
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OsadaNET Strona Główna -> Komputery i sieć
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
polom
Bywalec
Bywalec


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 69
Skąd: chopina 29b/10

PostWysłany: Pon Lis 10, 2008 0:45    Temat postu: Spadek prędkości działania internetu Odpowiedz z cytatem

Witam.
Nie wiem czy mi się wydaję ale odczuwalnie zwolnił mi net, ok 50% woniej.
Pliki ściągają się znacznie wolniej. Z serwerów gdzie miałem po 200kilo teraz mam po 50, 100 w porywach. Na krótki filmik z youtube muszę czekać i po 10min. Sytuacja ta mam miejsce o różnych porach dnia i nocy.
W czasie jak piszę tego posta prędkość ściągania z rapida to 11KB/s
Sad
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
einstein
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 378
Skąd: tarn.góry

PostWysłany: Wto Lis 11, 2008 18:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam to samo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sERo
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1721
Skąd: PORTER

PostWysłany: Sro Lis 12, 2008 11:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po prostu coraz więcej ludzi korzysta z RappidShare'a Smile. Jeśli to nie będzie przejściowe to wykupimy większe łącze na usługi www.
_________________
BOFH

To nie jest takie proste. Tak się tego nie robi. To nie działa w ten sposób. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
einstein
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 378
Skąd: tarn.góry

PostWysłany: Pon Gru 15, 2008 0:37    Temat postu: Re: Spadek prędkości działania internetu Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bjorn
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 463
Skąd: Osada Jana

PostWysłany: Nie Lut 08, 2009 15:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hey !

chciałbym nawiązać do sprawy transferu, w godzinach porannych od pooniedziałku do piątku jest w miare, w miare ok coś koło 200kb/s po południu jest źle, koło 30 kb/s w weekend jak można się domyślić jest również źle w tej chwili mam 29,6 kb/s.

Zauważam teraz kolosalną różnicę pomiędzy PL a zachodem, stety czy niestety na hot spocie można pobierać pliki w granicach 400 - 500 kb/s bez problemu, czy u nas możemy jednak zadziałać coś w sprawie polepszenia działania internetu ?

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sERo
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1721
Skąd: PORTER

PostWysłany: Nie Lut 15, 2009 12:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uuuchh... Jak ja lubię takie posty Smile. Co ściągałeś, czym, skąd? Mamy dwa łącza - jedno do www i jedno na pozostałe rzeczy, każde jest inaczej obciążane i ma inną przepustowość.

P2P testowałem przez okres świąteczny i działa bardzo dobrze - owszem w środku dnia czasem da się zauważyć spadek, ale przy dobrych "peerach" i wysokim ratio bez problemu można wyciągać 40-50kB/s (w nocy i 300kB/s - kilobajtów nie kilobit). Zresztą wystarczy spojrzeć na wykresy MRTG - to łącze jest przez większość czasu nieobciążone w 100% i ma widoczne rezerwy.

Jeśli chodzi o łącze do www to faktycznie przez większość czasu jest przeciążane przez rapidshare'owców (MRTG). Owszem rapidshare dawniej u nas "śmigał" - gdy korzystały z niego dwie, trzy osoby. Jeśli teraz ściągających jest w szczycie 10-15 to nie dziwcie się, że jakoś tym łączem musicie się podzielić, bo ono z gumy nie jest. I owszem najprawdopodobniej spróbujemy je poszerzyć, albo zmienimy całą koncepcję "podziału", ale na razie popróbujcie sobie, czy czasem obecnie na P2P nie będzie wam lepiej Wink.

Jedyny problem jaki mamy obecnie to przydzielanie pasma dla aplikacji czasu rzeczywistego (gry, skype) - raz na kilka minut coś tu skacze i właśnie nad tym siedzimy - szczegóły w tym temacie (jeszcze raz dzięki dla tfg za pomoc i cierpliwość).
_________________
BOFH

To nie jest takie proste. Tak się tego nie robi. To nie działa w ten sposób. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bjorn
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 463
Skąd: Osada Jana

PostWysłany: Nie Lut 22, 2009 13:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no ja używam konta premium na rapidshare, i szybkość pobierania jest gorsza niż zła, mam nadzieję, że w niedługim czasie władze zdołają wprowadzić kilka istotnych korekt w tej sprawie.

pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rossaa
Bywalec
Bywalec


Dołączył: 08 Paź 2005
Posty: 17

PostWysłany: Sob Lut 28, 2009 19:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chcailem też zgłosić ze coś nawala, tak jakbyco jakis czas sie tracil transfer, i ogólnie laguje ten net cos
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tfg
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 13
Skąd: Tarnowskie góry

PostWysłany: Nie Mar 01, 2009 16:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@up, fakt , to jest zal co sie dzieje z tym internetem, dzisiaj sciagalem game cama (5mb) ponad 3 minuty, a w tym czasie internet znikl 2 razy. Nie wspomnie o lagach w cs, co chwile ping skacze do 500 ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger
rossaa
Bywalec
Bywalec


Dołączył: 08 Paź 2005
Posty: 17

PostWysłany: Pon Mar 02, 2009 16:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no zem si juz zdenerwowal

tak laguje caly dzien nawet zrana................
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tfg
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 13
Skąd: Tarnowskie góry

PostWysłany: Pon Mar 02, 2009 16:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@up, co ja mam powiedziec? gram non stop laggi, w cs trace pakiety... zaczyna sie 2ga faza Heyah Logitech Cybersport , tak jak w 1 sobie nie pogram, przez ten "internet" , bo nie wiem czy mozna to tak nazwac...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger
sERo
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1721
Skąd: PORTER

PostWysłany: Sro Mar 04, 2009 12:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bjorn napisał:
no ja używam konta premium na rapidshare, i szybkość pobierania jest gorsza niż zła, mam nadzieję, że w niedługim czasie władze zdołają wprowadzić kilka istotnych korekt w tej sprawie.

Możesz podać co to jest "szybkość gorsza niż zła"? Jakie transfery otrzymujesz i w których godzinach?
_________________
BOFH

To nie jest takie proste. Tak się tego nie robi. To nie działa w ten sposób. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sERo
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1721
Skąd: PORTER

PostWysłany: Sro Mar 04, 2009 12:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rossaa napisał:
chcailem też zgłosić ze coś nawala, tak jakbyco jakis czas sie tracil transfer, i ogólnie laguje ten net cos

Cały czas tak masz, czy tylko od godziny się coś dzieje. Ludzie, proszę - więcej informacji. Chętnie pomożemy, ale musimy wiedzieć co się dzieje.
_________________
BOFH

To nie jest takie proste. Tak się tego nie robi. To nie działa w ten sposób. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sERo
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1721
Skąd: PORTER

PostWysłany: Sro Mar 04, 2009 12:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tfg napisał:
@up, fakt , to jest zal co sie dzieje z tym internetem, dzisiaj sciagalem game cama (5mb) ponad 3 minuty, a w tym czasie internet znikl 2 razy.

Mam prośbę - podawajcie godzinę i datę kiedy mieliście problem + najlepiej podajcie adres skąd to ciągneliście, jak testowaliście, "że internet wam nie działa". Nie mówię już o tym, że przez większość czasu jestem dostępny na hubie DC.

Jakoś tam poza Tobą nikt nie potrafi mnie wywołać i powiedzieć - ej, mam teraz problem z tym a tym, mógłbyś sprawdzić? Tylko poczekajcie chwilę zanim odpowiem - czasem robię coś innego. Zresztą nic nie szkodzi mieć DC cały czas włączone.

Cytat:
Nie wspomnie o lagach w cs, co chwile ping skacze do 500 ...

Sam widziałeś, że ostatnio podczas naszych wspólnych testów przez kilka godzin było ok, teraz znowu masz problemy. Pytanie czy problem jest po naszej stronie, czy u operatora, czy nawet na radiu i czemu tylko w konkretnych godzinach (czasami) i to w jakich. To TRZEBA namierzyć - jeśli chodzi o sieć to dla mnie priorytet numer jeden obecnie. Wreszcie wygrzebałem się z zaległości pourlopowych - łap mnie na DC++.
_________________
BOFH

To nie jest takie proste. Tak się tego nie robi. To nie działa w ten sposób. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
rossaa
Bywalec
Bywalec


Dołączył: 08 Paź 2005
Posty: 17

PostWysłany: Sro Mar 04, 2009 20:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok wiecej informacji:

- calydzien nie zaleznie od pory, jest net, nachwile nie ma znowu jest i tak wkołko, przerwy po 15-30 s

- aby wejsc niekiedy na stronke osadynet czka sie niekiedy 2 min

- czasem muli przez cały czas chodzi mi o opuznienie wieksze niz normalne
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OsadaNET Strona Główna -> Komputery i sieć Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group