OsadaNET / <?php print $title; ?>


  Banner





Remonty i budowy w Tarnowskich Górach
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OsadaNET Strona Główna -> Tarnowskie Góry / Osada Jana
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sERo
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1721
Skąd: PORTER

PostWysłany: Czw Wrz 30, 2004 0:26    Temat postu: Remonty i budowy w Tarnowskich Górach Odpowiedz z cytatem

No ostatnio sporo dzieje się w tym temacie.
Co o tym wszystkim sądzicie?
_________________
BOFH

To nie jest takie proste. Tak się tego nie robi. To nie działa w ten sposób. Twisted Evil


Ostatnio zmieniony przez sERo dnia Sro Mar 02, 2005 18:37, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bjorn
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 463
Skąd: Osada Jana

PostWysłany: Czw Wrz 30, 2004 11:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słyszałem, że ktoś kupił rynek , jedynym warunkiem jkim otrzymał to wymiana nawierzchni , to wymienia , być może teren obok TAXI na Krakowskiej kupila ta sama osoba
Ja tam słyszałem podkreślam ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anger
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 335

PostWysłany: Pią Paź 01, 2004 0:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm nie wiem czy kupił ale można to tak nazwać
bo z tą wymianą nawierzchni to jest tak że w zamian dzierżawią za banalne pieniadze cały rynek pod te ogródki piwne
a od pewnego czasu w mieście wśród niektórych ludzi panuje przekonanie że warto tam bywać , pokazywać się itp. wydaje im sie ze to prestiż a dla mnie to zwykłe #@$!@!$@# jest a nie prestiż
zero klimatu
yo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
anger
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 335

PostWysłany: Pią Paź 01, 2004 0:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co do dawnego placu wolności bo tak on sie chyba nazywał czy nawet nazywa dalej (kiedyś stał tam pomnik bodajże przyjaźni polsko-radzieckiej) to ma to być wizytówka miasta - taki skwerek gdzie bedzie mozna usiąść i kontemplować miała tam byc tez fontanna ale podobno za drogo by wyszło i ma stanąć pomnik jakiegoś założyciela Tarnowskich Gór ( który wg.jednego z tutejszych historyków był homoseksualistą) i trwała nawet przez pewien czas debata na temat tego czy czasem po postawieniu tego pomnika nie byłoby wskazane urządzenie jakiejś imprezy coś na wzór loveparade tyle że dla pedałów lesbijek i innych co wy na to???
yo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
sERo
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1721
Skąd: PORTER

PostWysłany: Pią Paź 01, 2004 0:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem to rynek nie został sprzedany, ale wydzierżawiony na dłuższy okres. Płycie to akurat remont od dawna się należał, a z projektu który zaprezentowano na głównej stronie Urzędu Miasta:

http://www.tarnowskiegory.pl/index.php?lang=pl&menu=1&dzial=25&kat=129&flash=7

wynika, że po remoncie rynek będzie wyglądał znacznie lepiej. Pytanie tylko jak zostanie to wykonane...
_________________
BOFH

To nie jest takie proste. Tak się tego nie robi. To nie działa w ten sposób. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Jarecki
Aktywny
Aktywny


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 118
Skąd: TG Kolorowa 22

PostWysłany: Pią Paź 01, 2004 17:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tymi remontami to jest tak: wszystkie miasta prognozują budżet na cały rok i w nim też przewidują tzw. rezerwę budżetową. Po wakacjach okazuje się, że rezerwa jest nie ruszona więc trzeba ją na coś przeznaczyć. Stąd te remonty właśnie w tym czasie (chodzi mi o porę roku).
Oczywiście remont rynku i placu na początku ul. Krakowskiej był przewidziany już dawniej. Fajnie, że nasze miasto będzie wyglądało przez to lepiej, ładniej. A jak wydzierżawili to komuś to dobrze, przynajmniej będzie o niego dbał.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
woj
Bywalec
Bywalec


Dołączył: 01 Paź 2004
Posty: 35
Skąd: Tarnowskie Góry

PostWysłany: Sob Paź 02, 2004 0:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ekstra
remont, remont, a dróg dla rowerów brak.......... Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dick
Zarząd Główny
Zarząd Główny


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1183
Skąd: jestem z miasta :)

PostWysłany: Sob Paź 09, 2004 13:11    Temat postu: RONDO :) Odpowiedz z cytatem

rondo na skrzyżowaniu ul. Bytomskiej i Legionów juz jest otwarte Smile)

Tablice informnacyjne o objeździe jeszcze nie pościągane, a po rondzie juz można kółka robić (sam przejechałem 3 razy dookoła)
_________________
pozdrawiam
dick
(do usług + 22% VAT)
==============================
Administratorzy to się nie znają....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
sERo
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1721
Skąd: PORTER

PostWysłany: Sob Paź 09, 2004 15:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To kiedy zdjęcia?! Qrka chciałbym to zobaczyć Smile.
_________________
BOFH

To nie jest takie proste. Tak się tego nie robi. To nie działa w ten sposób. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
woj
Bywalec
Bywalec


Dołączył: 01 Paź 2004
Posty: 35
Skąd: Tarnowskie Góry

PostWysłany: Nie Paź 10, 2004 12:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowe rondo jest supereczek. Jechałem autkiem i rowerkiem. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jarecki
Aktywny
Aktywny


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 118
Skąd: TG Kolorowa 22

PostWysłany: Wto Paź 19, 2004 19:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najważniejsze, że zaraz za rondem (nowym) w stronę naszego osiedla po prawej stronie pojawiła się duuuuuuuuuuuża tablica OSADA JANA. To mnie rajcuje Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
tomek
Bywalec
Bywalec


Dołączył: 21 Paź 2004
Posty: 18

PostWysłany: Czw Paź 21, 2004 0:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytam sobie i czytam, wiec musze zabrac glos w dyskusji - jako autor koncepcji przebudowy Rynku i od roku równiez urzednik samorzadowy w naszym UM. Rynek, jesli wszystko sie powiedzie, bedzie wygladac niezle. Jest to kompromis pomiedzy kosztami, marzeniami i twarda rzeczwistoscia + funkcja placu publicznego i miejsca zgromadzen. Bylo kilka zalozen do projektu, ja poczynilem i zaproponowalem dalsze, no i projekt sie urodzil. Teraz jest realizowany przez firme, ktora wygrala przetarg i zaplaci za wiekszosc kosztow inwestycji, majac w zamian gwarancje 10-letniej dzierzawy plyty Rynku na kawiarenki letnie. I teraz: kawiarenki byly na Rynku, sa i beda. W tym wypadku jest to constans i utyskiwanie nie ma sensu. Dobrze, ze plyta dostala sie akurat w dzierzawe sprawowana przez ludzi o duzym poziomie rozsadku, organizacji i inteligencji. U mnie w pokoju w UM jest segregator z tematem "Rynek" grubosci 8 cm i jest wypelniony po brzegi - wiec jest to juz temat rzeka i nie jestem w stanie w krotkim poscie wszystkiego wyjasnic. Gdyby byly pytania - odpowiem.
PS. Z pewnym wyprzedzeniem mam rozeznanie co do prawie wszystkich remontów w miescie - gdyby to kogos interesowalo. Sprawa aktualna to remont wiaduktu Obwodnica/kolejka waskotorowa (za Pinami), cieplociag przez cale Stare Miasto na Osade Jana i wielki remont sieci energetycznej na Powstancow.
Tomek - architekt & urzednik[/code]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
sERo
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1721
Skąd: PORTER

PostWysłany: Czw Paź 21, 2004 14:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomku - wreszcie! Very Happy

Jeśli chodzi o remont naszego rynku to mam dobre porównanie - w Krakowie również trwa zakrojona na szeroką skalę przebudowa Rynku Głównego. Miasto przecież i starsze, i posiadające nieporównanie więcej środków na renowację zabytków, a jednak oba projekty przebudowy są do siebie koncepcyjnie zbliżone. Przynajmniej dla takiego laika jak ja. Ciekaw jestem czy się na czymś wzorowaliście (wspólne żródło?), czy też są to współczesne trendy w architekturze.


Projekty oczywiście świetne. Jak tu się nie cieszyć, że oba miasta z którymi jestem związany pięknieją w oczach? W Tarnowskich Górach troszkę brakować mi będzie tej niesamowitej rozety wokół krakowskiego "Adasia", ale może kiedyś i na to znajdą się środki? No wiem, wiem - czepiam się. Wink

Jeszcze jedno - wizualizacja projektu z nocnym oświetleniem robi wrażenie, ale ciekaw jestem jak będzie to wyglądać w praktyce. Przecież remont juz trwa, jesteście na miejscu, mógłby się ktoś skoczyć i porobić zdjęcia. Mój znajomy prowadzi wykopaliska na rynku w Krakowie. Może uda mi się załatwić "wejściówkę" i się zrewanżować.

Dla ciekawych linki:
1. Remont w Krakowie: Projekt, Historia, Zdjęcia
2. Tarnowskie Góry: Zdjęcia i projekt
_________________
BOFH

To nie jest takie proste. Tak się tego nie robi. To nie działa w ten sposób. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Dick
Zarząd Główny
Zarząd Główny


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1183
Skąd: jestem z miasta :)

PostWysłany: Czw Lut 17, 2005 9:05    Temat postu: Krakowska Odpowiedz z cytatem

Widzieliście w Gwarku propozycje przerobienia ul. Krakowskiej na deptak wg projektu naszego kolegi Tomka?
Jak Wam sie podoba?

moje uwagi:
- jak pożenić ze sobą wyłączenie ulicy z ruchu kołowego z dostawą towarów do sklepów przy Krakowskiej?
- przejście deptakiem wzdłóż Krakowskiej przez kobietę na wysokich obcasach będzie nielada wyczynem. Kostka wzorowana na stary bruk jest nierówna i wykrzywia zaopcasowane stopy. Juz po rynku chodzą jak po rozżarzonych węglach Smile
_________________
pozdrawiam
dick
(do usług + 22% VAT)
==============================
Administratorzy to się nie znają....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
sERo
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1721
Skąd: PORTER

PostWysłany: Czw Lut 17, 2005 15:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A można prosić o więcej szczegółów, bo znalazłem tylko ten opis:
http://www.gwarek.com.pl/zasoby/region_cd9.html

Mi ogólnie pomysł zamienienia Krakowskiej w deptak bardzo się podoba - w końcu to główna ulica starówki, poniekąd wyznaczająca oś naszego miasta. Tam od dawna nie powinno być ruchu samochodów (ewentualnie wyłącznie dostawczych i to w wyznaczonych godzinach).

Z drugiej strony boje się "owej kostki" i jakości jej wykonania. No i nie wiem jak to ma w końcu wyglądać (chociaż jedna wizualizacja?).

Mam też pytanie zasadnicze - czy to ma być tylko wymiana nawierzchni i zamiana lamp, czy projekt przewiduje też podejście całościowe - wymianę małej architektury, założenia koncepcyjne dla remontów kamienic itd. ?

Niedawno byłem w Cieszynie i wręcz nie mogłem nacieszyć oczu zmianami na ul. Głębokiej. Nawet taki laik jak ja mógł zauważyć, że miasto ma konkretny pomysł na zagospodarowanie tej części starówki - wracają wystawy sklepowe w stylu retro (drewno, zdobienia, przepych), znikają krzykliwe kolorowe reklamy, remonty kamienic, też przeprowadza się tak, by przywrócić jak najwięcej z ich dawnego blasku. A już takie coś jak drewniany szyld sklepu "Żabka" zwisający na łańcuchach po prostu robi gigantyczne wrażenie.
_________________
BOFH

To nie jest takie proste. Tak się tego nie robi. To nie działa w ten sposób. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OsadaNET Strona Główna -> Tarnowskie Góry / Osada Jana Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group