OsadaNET / <?php print $title; ?>


  Banner





Remonty i budowy w Tarnowskich Górach
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OsadaNET Strona Główna -> Tarnowskie Góry / Osada Jana
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tomek
Bywalec
Bywalec


Dołączył: 21 Paź 2004
Posty: 18

PostWysłany: Pon Lut 21, 2005 0:05    Temat postu: Krakowska Odpowiedz z cytatem

Od autora przebudowy Krakowskiej.
Ciesze sie, ze sie wam podoba. Mnie bardziej pasuje wariant z latarniami posrodku, ale ta ulica ma w porywach 11 m szerokosci i przy dodatkowej opcji wyjscia na ulice niektorych lokali z kramikami, ogródkami itp, kazdy przejazd wozu bojowego na sygnale to 15 ofiar smiertelnych. Wszystko ma swoje wady i zalety.
Co do dostaw towarów: kupia sobie kary i na tych karach beda wozic zaopatrzenie np z Piastowskiej lub Tylnej. Tak jest to rozwiazane w wielu miastach z deptakami.
Od poniedzialku na stronie Urzedu Miasta www.tarnowskiegory.pl bedzie pdf-ik z paroma informacjami wiecej. oraz na samej stronie tez pare slow i obrazki. We wtorek w Gwarku - plac Zwirki i Wigury, tez mojego autorstwa.
Nie jest to samochwalstwo - po prostu staramy sie w UM robic fajne rzeczy.

Tomek, architekt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
sERo
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1721
Skąd: PORTER

PostWysłany: Sro Lut 23, 2005 21:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jest:
http://www.tarnowskiegory.pl/?lang=pl&menu=0&dzial=12&kat=42&flash=1&id_akt=186

Tomku, mi też bardziej podoba się pomysł z latarniami pośrodku. Przecież "wozy bojowe" nie muszą jeździć samą Krakowską, a deptak z prawdziwego zdarzenia by się nam przydał - knajpki mamy na rynku, ale gdzie miejsce na kawiarnie, restauracyjki, bary? A może i herbaciarnię z prawdziwego zdarzenia?

W końcu Krakowska też by trochę odżyła i wieczorami nie była tylko wymarłą ciemną uliczką "pomiędzy Piłsudskiego, a rynkiem". Za dnia tu pełno ludzi, ale czemu oni znikają zaraz po zamknięciu sklepów?!

ps. W Krakowie też przymierzają się do remontu ul. Floriańskiej:
http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,35812,2410799.html
_________________
BOFH

To nie jest takie proste. Tak się tego nie robi. To nie działa w ten sposób. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
anger
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 335

PostWysłany: Pią Lut 25, 2005 0:42    Temat postu: żwirki i wigury Odpowiedz z cytatem

ostatnio w gwarku czytałem o projekcie przebudowy placu Żwirki i Wigury bardzo ale to bardzo pomysł ten mi sie podoba nawet projekt jest niezły a szczególnie fontanna z Gwarkiem posrodku, ławki itp. w tej chwili plac ten to nawet nie jest plac tylko parking a projekt krakowskiej jak najbardziej za przeciez nasze miasto to kawał historii i to pieknej historii zbudowane z potu i krwi górników i to nie jakichś tam górników ale gwarków na sama myśl jak bedzie pięknie serce sie raduje:)
_________________
legalize it ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tomek
Bywalec
Bywalec


Dołączył: 21 Paź 2004
Posty: 18

PostWysłany: Wto Mar 01, 2005 1:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Autor informuje, ze na stronie Urzedu Miasta www.tarnowskiegory.pl jest juz omowienie obydwu koncepcji, wlacznie z plikiem QTVR z koncepcja placu Zwirki i Wigury. Napiszcie, jak sie wam podoba. Zwlaszcza zbieram recenzje na temat idei postawienia pomnika Gwarka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
anger
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 335

PostWysłany: Sro Mar 02, 2005 0:18    Temat postu: nic dodać... Odpowiedz z cytatem

wcześniej już wyrażałem opinie na temat fontanny z "Gwarkiem" jeszcze raz powtórze: to bardzo dobry pomysł a dla wszystkich sceptyków :'Pamięci Górników Kruszcowych,
Którzy Zbudowali to Miasto
i przez Cztery Wieki Stanowili
o Jego Wielkości' - nic dodać nic ująć
_________________
legalize it ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
sERo
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1721
Skąd: PORTER

PostWysłany: Pon Mar 07, 2005 22:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uffff... W końcu mam chwilkę, więc piszę.

Wreszcie ktoś likwiduje te obrzydliwe asfaltowe drogi w centrum. Nie wiem co za przemądra głowa wpadła kilkadziesiąt (?) lat temu, żeby wyasfaltować ulice pod zabytkowymi kamieniczkami :-/.

Pomysł podwyższenia kamieniczki przy Żwirki i Wigury 5 również w pełni popieram. W końcu to centrum miasta - im wyżej i przepastniej tym lepiej. Tyle, że całość musi pasować do sąsiednich budynków (żadne nowoczesne pięterko wykończone plastikiem).

Forma nowego placyku również super: drzewa, lampy, kostka, cała mała architektura. Przyczepiłbym się jedynie do tej fontanny - dla mnie jest trochę zbyt prosta. Może trochę inny kształt, albo chociaż ogrodzenie w postaci ozdobnych łancuchów na słupkach? Przy okazji mielibyśmy nawiązanie do historycznej zabudowy tego miejsca.

Link do projektu.
_________________
BOFH

To nie jest takie proste. Tak się tego nie robi. To nie działa w ten sposób. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Dick
Zarząd Główny
Zarząd Główny


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1183
Skąd: jestem z miasta :)

PostWysłany: Pią Mar 18, 2005 13:47    Temat postu: ul. Sobieskiego Odpowiedz z cytatem

Kto przejeżdżał ostatnimi czasy ulicą Sobieskiego w centrum?
Cała nawierzchnia drogi, jeśli mnie pamięć nie myli była remontowana w ubiegłym roku.
Z przykrością stwierdzam, że nie przetrzymała zimy - dziura na dziurze!!!

Zastanawia mnie teraz, czy miasto pociągnie do odpowiedzialności firmę, która wykonywała remont i usuną wszystko w ramach naprawy gwarancyjnej (jakaś gwarancja dobrego wykonania musiała być) czy też zleci się remont kolejnej firmie, która otrzyma sute wynagrodzenie z naszych podatków???
_________________
pozdrawiam
dick
(do usług + 22% VAT)
==============================
Administratorzy to się nie znają....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kontra12
Bywalec
Bywalec


Dołączył: 13 Gru 2004
Posty: 25
Skąd: Tarnowskie Góry

PostWysłany: Pią Mar 18, 2005 18:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz gdy stopniał śnieg widze sporo dziur, których napewno nie było przed opadamu śniegu. Takie coś ma miejsce na ulicy Chopina i Kopernika, tak dla przykładu. Ulica wygląda jakby ktoś w niej zaczął dziury wiercić.

Apropo - chodzenie po chodnikach w dzisiejszych dniach to makabra, bo wejściu do domu Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
sERo
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1721
Skąd: PORTER

PostWysłany: Pią Mar 25, 2005 15:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj wieczorem zrobiłem sobie mały spacerek po naszej starówce. Piękna pogoda, ciepło, aż się prosi o posiedzenie na zewnątrz. I tu mamy mały problem, bo póki co nigdzie nie ma ogródków z piwkiem, a w samym centrum nie udało mi się namierzyć ani jednej (sic) normalnej ławki na której mógłbym usiąść. Tych w parku obok Staszica i w parku miejskim nie liczę, bo tam po zmierzchu łatwiej w zęby dostać niż odpocząć.

Smile
_________________
BOFH

To nie jest takie proste. Tak się tego nie robi. To nie działa w ten sposób. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bjorn
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 463
Skąd: Osada Jana

PostWysłany: Czw Sie 11, 2005 14:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do remontów , to odziwo dalej się coś dzieje na na naszym osiedlu wkońcu zabrali się do remontu skrzyżowania przy obwodnicy , mówię wkońcu bo każdy wie jak tragicznie już tam było , na pawilonach wymieniają asfalt oraz przy " Pierwszym " zamiast płytek chodnikowych wykładają kostki brukowe ! , a jakby tego było mało robią kolejny blok na kolorowo Smile , niewierygodne ale prawdziwe Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anger
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 335

PostWysłany: Pią Sie 12, 2005 10:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciekawym zjawiskiem socjologiczno-psychologicznym jest nasza radość z czynionych inwestycji; Państwo tak bardzo daje nam w kość że jak zaczynają robić coś co dawno powinno być zrobione( z naszych pieniędzy zresztą )i nie wzbudzać zbyt wielkich emocji bo powinno to być naturalną koleją rzeczy że sie coś remontuje to cieszymy się jak małe dzieci; ja też sie cieszę i lubie oglądać postępy w czynionych pracach tak bardzo nas już zwichrowali ... ale dobrze że robią ... może powoli zaczynamy zmierzać ku lepszemu???
_________________
legalize it ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jarecki
Aktywny
Aktywny


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 118
Skąd: TG Kolorowa 22

PostWysłany: Pią Sie 12, 2005 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o nowy blok , drogi Bjornie, to niestety nie można tego uznać za "osiągnięcie władz", bo za "kolorowanie" bloku odpłacą mieszkańcy (zwiękoszony czynasz) więc jest to ich prywatna inwestycja.
Z kolei jeśli za jeden litr paliwa 2/3 ceny to podatek, który zabiera na nasze "kochane" państwo, to ich psim, zasranym obowiązkiem jest dbanie o stan dróg. Więc jak napisał anger to poprostu nic dziwnego i nadzwyczajnego. Nasza "kochana" administracja (o jakiej kolwiek by nie mówić) poprostu wywiązuje sie z obowiązków.
I tle.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bjorn
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 463
Skąd: Osada Jana

PostWysłany: Nie Sie 14, 2005 9:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w końcu.

Ale to cieszy oko , bo mogliby jak dotąd wałki kręcić i nie było by nic.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dick
Zarząd Główny
Zarząd Główny


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1183
Skąd: jestem z miasta :)

PostWysłany: Czw Paź 06, 2005 9:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozkopują nam miasto pod nowy ciepłociąg - wszędzie objazdy, dziury, rowy itp.
Słyszałem plotkę (niepotwierdzoną), że z jakichś tam powodów nie zdążą puścic tego ciepła z Fazosu do nas i że ten sezon będzie po staremu.
Prawda to? Bo niby u nas z uwagi na te zmiany zaniechano koniecznych remontów kotłowni.
_________________
pozdrawiam
dick
(do usług + 22% VAT)
==============================
Administratorzy to się nie znają....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Don Diego
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 05 Paź 2004
Posty: 350
Skąd: Tarnowskie Góry

PostWysłany: Czw Paź 06, 2005 9:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Plotki, plotki.... - ja tez coś słyszałem: podobno nasza kotłownia została juz przerobiona na wymiennikownie czy coś na kształt stacji redukcyjnej (tak jak przy sieciach gazowych) i nie może juz pracować jako kotłownia.
Generalnie nic pewnego nie wiadomo, ważne że kaloryfery na razie grzeją i miejmy nadzieję, że w czasie zimy nie będzie awarii.
Co do pewnych informacji, pewnie trzeba by się zwrócić do Gwarka, albo bezpośrednio do tych od ciepła.
_________________
Pozdrawaiam
Don Diego de la Vega
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OsadaNET Strona Główna -> Tarnowskie Góry / Osada Jana Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group