OsadaNET / <?php print $title; ?>


  Banner





Lokalny hub DC++
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OsadaNET Strona Główna -> Komputery i sieć
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
polom
Bywalec
Bywalec


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 69
Skąd: chopina 29b/10

PostWysłany: Wto Sty 31, 2006 18:50    Temat postu: nie moge sie polaczyc z DC osadaNET Odpowiedz z cytatem

tak wyglada caly komunikat

*** Connecting to dc.osadanet.pl:10000...
*** Connected
<Hub-Security> This hub is running version 0.7.14 of Open DC Hub.
*** Connection closed

otwiera mi sie jeszcze okno "system log" komunikat w nim: File list refresh initiated

Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sERo
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1721
Skąd: PORTER

PostWysłany: Sro Lut 01, 2006 16:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz firewalla? Jeśli tak, to sprawdź, czy przez przypadek nie masz zablokowanego ruchu. Ewentualnie zmień tryb w DC++ na "Passive" i sprawdź ponownie.
_________________
BOFH

To nie jest takie proste. Tak się tego nie robi. To nie działa w ten sposób. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
polom
Bywalec
Bywalec


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 69
Skąd: chopina 29b/10

PostWysłany: Czw Lut 02, 2006 21:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cze.
jedyny firewall to z wina ale go wylaczylem. w dc dawalem rozne opcje i nic. dalem sobie spokoj jak narazie i zainstalowalem stara wersje dc i wszystko chodzi
dzieki i pozdro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bjorn
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 463
Skąd: Osada Jana

PostWysłany: Sro Sty 03, 2007 15:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

znów się wychylam ale chyba trzeba.

ocb ? nasz hub istnieje ponad 2 lata lekko ... nasza sieć jeśli chodzi o użytkowników liczy ponad stówkę lekko ... a na naszym hubie ciężko wyłapać choćby 20 użytkowników naraz : / czy jest jakaś możliwość podziałania w tym kierunku ? kiedyś pojawił się pomysł by połączyć się hubem z kopernetem ? czy coś stoi na przeszkodzie ? czy możnaby spróbować ? bo nie ma co ściągać od ludzi taki ruch będzie urozmaiceniem dla nas jak i dla nich tylko trzeba nad tym popracować już nie mówiąc co by się działo jakbyśmy zostali podłączeni pod ten światłowód o którym swego czasu wspominał Sero.

Kurcze czy można coś z tym zrobić ? ... bo nudno Smile


Pozdrawiam
B.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mati N.
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 566
Skąd: Tarnowskie Góry

PostWysłany: Sro Sty 03, 2007 15:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Siema, włączam się do apelu Bjorna... choć ja nie jestem za często na DC, bo właśnie nie ma co ściągać, a od tego się ino komp muli... dlatego to by byłby nawet dobry pomysl
_________________
Pozdrawiam Mati

Piszę poprawnie po polsku
.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
piter
Aktywny
Aktywny


Dołączył: 02 Paź 2004
Posty: 169
Skąd: Kora

PostWysłany: Sro Sty 03, 2007 23:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma co ściągać Razz A może by tak samemu coś ściągnąć i udostępnić innym.
_________________
Łódka płynie, Księżyc świeci, Trójgraniasty Groszek leci. Na Trapezie, Trapeziku, wisi Główka na Haczyku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
einstein
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 378
Skąd: tarn.góry

PostWysłany: Nie Sty 07, 2007 1:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z tobą bjorn podpięcie się do światłowodu zwiększyłoby wydajność sieci
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sERo
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1721
Skąd: PORTER

PostWysłany: Nie Sty 07, 2007 14:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o łączenie się z innymi sieciami - czy to z KoperNetem, czy z 3s, to na razie na głowie mamy pilniejszą sprawę w postaci wyboru dostawcy łącza internetowego. Jesli uda się niejako przy okazji rozwiązać tę sprawę to będzie super.

Jednak pamiętajcie o jednym konkretnym i sensowym argumencie przeciwko łączeniu się: niestety raz na jakiś czas nasi administratorzy huba muszą reagować wyrzucaniem osób nie stosujących się do reguł. Dopóki sami zarządzamy naszym hubem nie ma z tym większego problemu, ale po połączeniu możemy mieć problemy z zachowywaniem się osób spoza sieci.

Jesli chodzi o ilość osób, to Mati właśnie wam odpowiedział: "mało ludzi, to nie wchodzę". No to kto ma rozkręcić? To jest wasza sieć - sami ją tworzycie: wchodźcie, udostępniajcie, reklamujcie, namawiajcie innych, nie włączajcie się tylko na chwilę, ale bądźcie stale widoczni. Im więcej was będzie, tym więcej będzie kolejnych.

I na koniec: światłowody nie zwiększą w sposób jednoznaczny wydajności naszej sieci lokalnej. Prawdopodobnie nadal jako jedyni w Tarnowskich Górach mamy cały szkielet zbudowany w pełni legalnie w technologii 200Mbit/s - to dużo więcej niż potrafi wykorzystać większość komputerów, szczególnie poprzez DC++. Owszem, zdarzają się miejsca obciążone i właśnie światłowody pozwolą nam lepiej rozplanować cały szkielet, ale nawet po ewentualnej przebudowie i tak większość komputerów nie będzie w stanie wyciągnać ponad 100Mbit/s bez znacznego obciążenia ("zamulenia") całej maszyny.
_________________
BOFH

To nie jest takie proste. Tak się tego nie robi. To nie działa w ten sposób. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Don Diego
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 05 Paź 2004
Posty: 350
Skąd: Tarnowskie Góry

PostWysłany: Pią Cze 01, 2007 16:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam dziś problem z DC. Przy próbie uruchomienia programu wyskakuje mi komunikat:
"Your nick was already taken, please change to something else!"
Po zmianie nicka nic się nie zmienia i dalej mam tą samą informację. Czy ktoś wie dlaczego tak się dzieje i co z tym mogę zrobić ??
_________________
Pozdrawaiam
Don Diego de la Vega
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sERo
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1721
Skąd: PORTER

PostWysłany: Sob Cze 02, 2007 10:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdarza się, że po utracie połączenia hub DC++ nie zamyka odpowiedniej sesji i nadal uważa, że użytkownik o odpowiednim nicku jest podłączony. Wówczas nie pozwala mu drugi raz się podłączyć. Jednak, żeby zdarzyło się to dwukrotnie to już małoprawdopodobne. Jeśli inne osoby tego nie mają, to już raczej kwestia oprogramowania w komputerze - podejrzewam firewall.

Nadal masz ten problem?
_________________
BOFH

To nie jest takie proste. Tak się tego nie robi. To nie działa w ten sposób. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Don Diego
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 05 Paź 2004
Posty: 350
Skąd: Tarnowskie Góry

PostWysłany: Sob Cze 02, 2007 14:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Było dokładnie tak jak mówisz. DC stracił połączenie i niestety nie udało mu się już połączyć. Cały czas wyrzucał ten sam komunikat. Zanim siadłem do kompa tych komunikatów miałem już kilkanaście (jak nie kilkadziesiąt). Program zamknąłem i uruchomiłem, ale nic to nie dało. Zmieniłem nick, zamknąłem i uruchomiłem DC ponownie i znowu nic. Wróciłem do pierwotnego nicka, odczekałem kilkanaście minut i ponownie uruchomiłem DC i wtedy już poszło. Dziś jak na razie bez problemów.
_________________
Pozdrawaiam
Don Diego de la Vega
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sERo
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1721
Skąd: PORTER

PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 12:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No niestety nic na to nie poradzę - błąd protokołu. Podobne problemy miał też IRC.
_________________
BOFH

To nie jest takie proste. Tak się tego nie robi. To nie działa w ten sposób. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sERo
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1721
Skąd: PORTER

PostWysłany: Wto Cze 12, 2007 11:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W innym wątku padło pytanie o obowiązek udostępniania plików na DC++. Owszem, administratorzy huba DC++ wymagają od jego użytkowników udostępniania odpowiedniej ilości plików - skoro ktoś chce korzystać z zasobów innych komputerów, to też musi się czymś podzielić. Jednak:

1. Obowiązek ten dotyczy wyłącznie osób, które chcą korzystać z naszego huba DC++. Jeśli ktoś nie chce tego robić, nie musi nic udostępniać.

2. Zabraniamy udostępniania plików, które łamią prawa autorskie osób trzecich. Naprawdę bez problemu można podzielić się dużą ilością legalnych zasobów: własne lub ogólnodostępne zdjęcia i filmy, mapy, dokumenty, oprogramowanie typu shareware / freeware, darmowa muzyka i teledyski (nawet znane zespoły udostępniają niektóre utwory za darmo), kino niezaleźne udostępniane za darmo przez twórców itp. itd.

3. Nasz hub jest niedostępny z internetu i łączy wyłącznie użytkowników z naszej sieci, osoby znające się prywatnie. Wobec tego cała wymiana nie wykracza poza ramy dozwolonego użytku prywatnego.
_________________
BOFH

To nie jest takie proste. Tak się tego nie robi. To nie działa w ten sposób. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Don Diego
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 05 Paź 2004
Posty: 350
Skąd: Tarnowskie Góry

PostWysłany: Pon Paź 15, 2007 23:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Długo nie korzystałem z DC, jednak ostatnimi dniami chciałem zobaczyć kto i co udostępnia więc uruchomiłem program. Na wstępie zaskoczyła mnie ilość osób - od kiedy jest nas tak mało, gdzie podział się zawsze (kiedyś) obecny Dick i inni Question
Konkretnie chodzi mi jednak o inny problem. Otóż przed uruchomieniem programu obciążenie procesora to jakieś 2-5%, a po uruchomieniu jakieś 90-100% Exclamation Nie ważne czy coś ściągam czy nie - cały czas tak samo. Z tego co pamiętam kiedyś aż tak nie muliło mi procesora. Czy ktoś może wie skąd ten problem Question
Mam Strong DC, procek 800MHz, 512 MB RAM, WIN XP.
_________________
Pozdrawaiam
Don Diego de la Vega
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AnimaVitis
Administrator sieci
Administrator sieci


Dołączył: 01 Paź 2004
Posty: 388
Skąd: Tarnowskie Góry

PostWysłany: Sro Paź 17, 2007 9:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moze hash`uja ci sie pliki??
_________________
pozdrawiam
AnimaVitis
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OsadaNET Strona Główna -> Komputery i sieć Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 5 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group