OsadaNET / <?php print $title; ?>


  Banner





Szlakiem gastronomicznym...
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OsadaNET Strona Główna -> Tarnowskie Góry / Osada Jana
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dick
Zarząd Główny
Zarząd Główny


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1183
Skąd: jestem z miasta :)

PostWysłany: Pon Paź 11, 2004 18:05    Temat postu: Szlakiem gastronomicznym... Odpowiedz z cytatem

Chciałbym zapoczątkować wątek o lokalach gastronomicznych w naszym mieście. Chodzicie po knajpach, restauracjach, pubach itp. Napiszcie o swoich wrażeniach, uwagach - gdzie można dobrze zjeść, gdzie wypada wyskoczyć na romantyczny wieczór, a gdzie lepiej nie zaglądać z obawy o własne zdrowie (i życie).

Mile widziane dania specjalnie polecane, ewentualnie przyblizone ceny, opis klimatu itp.
_________________
pozdrawiam
dick
(do usług + 22% VAT)
==============================
Administratorzy to się nie znają....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Dick
Zarząd Główny
Zarząd Główny


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 1183
Skąd: jestem z miasta :)

PostWysłany: Pon Paź 11, 2004 18:06    Temat postu: KON-TIKI Odpowiedz z cytatem

Jak zacząłem wątek, to od razu wstrzlam moje najświeższe doświadczenie.

Tawerna "Kon-Tiki" ul.Pstrowskiego (niedaleko starego targu)
Skromny obiad dla dwóch osób:
1. frytki, pierś kurczaka w panierce z sezamu, zestaw surówek + napój
2. ziemniaki zapiekane, schab z rożna, surówka z kapusty pekińskiej + napój

42zł poszło wek

UWAGI:
w panierce z sezamu nie można się było doszukać ani jednego ziarnka sezamowego, schab był twardy jak pięta aborygena, ziemniaki jakby na starym tłuszczu zapiekane (gorzkie były i mało słone).
Nie powiem, wyszliśmy nasyceni, ale jadałem już smaczniejsze obiadki.
_________________
pozdrawiam
dick
(do usług + 22% VAT)
==============================
Administratorzy to się nie znają....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ivona
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 02 Paź 2004
Posty: 10

PostWysłany: Pon Paź 11, 2004 20:59    Temat postu: Szlakiem gastronomicznym... Odpowiedz z cytatem

Ja polecam kawiarnię - galerię "Wiśniowy Sad" Very Happy Bardzo przyjemne miejsce. Można wybrać się na piwko z kumplami jak i na romantyczną kolacyjkę z ukochaną (bądź ukochanym). Ceny nie sa strasznie wygórowane, a jedzonko pyszne Very Happy Polecam zupy - w szczególności pomidorową; wielu moich znajomych objada się zapiekanymi ziemniakami z sosem vinegre (nie wiem czy dobrze napisałam Embarassed ) i szczypiorkiem, lub naleśnikami, które są wielgaśne.

A jeśli ktoś ma ochotę się "odchamić" i pokątemplować sztukę to od czasu do czasu mają tam miejsce wszelkiego rodzaju wernisaże, koncerty i inne artystyczne szaleństwa Very Happy

hehehe ale im reklamę zrobiłam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anger
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 335

PostWysłany: Pon Paź 11, 2004 23:40    Temat postu: camelot Odpowiedz z cytatem

pub camelot to również knajpka mająca swój klimat
jest spokojnie i co ważne można pokosztować piw z różnych rejonów europy za niezbyt wygórowaną cenę zjeść nie wiem bo nie jadłem
ciekawie prezentują się tam dni typu 'andrzejki' czy np. 'helloween' ( mozna sobie powrózyć , a w helloween mozna spotkac wielu osobników poprzebieranych za wampiry strzygi itp. samemu tez mozna sie przebrac i nawet fundowane są za to jakies nagrody ogólnie jest spoko
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
anger
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 335

PostWysłany: Pon Paź 11, 2004 23:42    Temat postu: camelot c.d. Odpowiedz z cytatem

zapomniałbym o bardzo smacznych drinkach bezalkoholowych
wiem że pewnie nikt takowych nie pije ( przeciez zawsze liczą się tylko procenty:) ) ale czasem można spróbować
_________________
legalize it ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
woj
Bywalec
Bywalec


Dołączył: 01 Paź 2004
Posty: 35
Skąd: Tarnowskie Góry

PostWysłany: Pon Paź 11, 2004 23:42    Temat postu: Re: Szlakiem gastronomicznym... Odpowiedz z cytatem

Jak jeść to tylko w Meksykańskiej : polecam Taco, lub Buritos
no i niezbedzna Teqila srebrna, a potem złota Very Happy .........
Zdecydowania najlepsza jadłodajnia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bjorn
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 463
Skąd: Osada Jana

PostWysłany: Wto Paź 12, 2004 14:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moim typem jest tak jak wyezej pisal anger pub CAMELOT , jest naprawde fajne ! ( ale lepszy klimat jest na dole zawsze to podkreślam pozatym fajnie jest też wyskoczyć na piwko do pubu GUINESS na kaczyńcu calkiem nie najgorzej tam jest no i leją Guinessa Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tomek
Bywalec
Bywalec


Dołączył: 21 Paź 2004
Posty: 18

PostWysłany: Czw Paź 21, 2004 1:23    Temat postu: Wisniowy Sad Odpowiedz z cytatem

No cóz... W tej jadlodajni kontemplowalem kiedys przez dwie godziny OBRUS na stoliku, bo szanowna obsluga miala jakas zamówiona impreze czy wesele, z chytrosci i pazernosci wpuscila takze gosci z "ulicy", ale zapomniala juz miec dla nich czas. Na koncu podali zeschniety wior nazwany w menu szumnie kotletem i nie wiedzialem czy mam zaplacic czy puscic pawia. I tyle.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jarecki
Aktywny
Aktywny


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 118
Skąd: TG Kolorowa 22

PostWysłany: Nie Paź 24, 2004 8:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobiście polecam wszystkim pizzerię na ulicy Karola Miarki. Jest to bardzo dobry lokal jeśli chodzi o obsługę, serwowane dania oraz ich wybór. Niby pizzeria ale nie tylko pizzę można tam zamówić i smacznie zjeść. Zawsze kiedy mam gości i czas zapraszam do tego lokalu. Jeszcze nigdy się nie zdarzyło, żeby ktoś był zawiedziony. Najczęściej wszyscy jeszcze długo wspominają ten lokal i bardzo chętnie odwiedzają go ponownie.

Szczerze polecam

Jarecki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
anger
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 335

PostWysłany: Pon Lis 22, 2004 0:02    Temat postu: u Wrochema Odpowiedz z cytatem

jesli chodzi o zapraszanie znajomych z innych rejonów Polski którzy postanowili zawitac w nasze skromne progi to zaprosić ich jak najbardziej warto do Wrochema
"knajpa" jak najbardziej pasuje do naszych szlacheckich korzeni i sarmackiej mentalności a i otoczenie zasługuje na wiele uwagi
ogólnie ktos zainwestował ogromne pieniądze i widać to na każdym kroku ceny nie nalezą może do najnizszych ale raz na jakis czas mozna se pozwolic
_________________
legalize it ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
anger
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 335

PostWysłany: Pon Lis 29, 2004 0:33    Temat postu: genesis Odpowiedz z cytatem

kolejnym lokalem o którym warto cos napisac jest klub''GENESIS'' miesci sie on w katowicach ale mysle ze czasem warto sie wybrac szczegolnie jesli chcielibysmy spedzic noc w towarzystwie cezarego pazury olafa lubaszenki lub innych osob uchodzących za znane:) klub nie nalezy do najtanszych wrecz powiem ze jest bardzo drogi serwowane dania są jednak przygotowane perfekcyjnie i jesli mamy ochote na wymyslne potrawy z zawartoscia czegos o czym nawet jeszcze nie slyszelismy to tam jest spory tego repertuar
jest to klub dbający o prestiz dlatego nigdy nie spotkacie sie tam z sytuacja podpitych gosci szukających zaczepki ochrona to pełen profesjonalizm i kultura wystrój klubu tez jest konkretny bo pomyslcie w ilu lokalach spotkacie sie z dywanami i wykładzinami na podłodze i to czystych Smile to tyle polecam
_________________
legalize it ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mona
Bywalec
Bywalec


Dołączył: 16 Paź 2004
Posty: 16
Skąd: Tarnowskie Góry

PostWysłany: Pią Kwi 01, 2005 0:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że znajomych spoza Ślaska najlepiej zaprosic do "Kopackiego".
To lepsza odmiana naszego sławnego "Sedlaczka".
Jest tam wiele śląskich dań, przepysznych, za niewielką cenę.

Pomijając już perfekcyjny standard, taki jak: rosół, rolada, kluski i modro kapusta - warte spróbowania są również - wodzionka i żeberka z ciapkapustą. Nie wspomnę już o niesamowitym placu szwagra, czy sznitach z tustym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Don Diego
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 05 Paź 2004
Posty: 350
Skąd: Tarnowskie Góry

PostWysłany: Pią Kwi 01, 2005 8:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chcecie zjeść coś innego niż nasze ślaskie potrawy to może coś greckiego. Knajpka Apollo w Zbrosławicach przy drodze głównej (po prawej stronie jadąc w kierunku Gliwic) jeśli chodzi o jedzenie jest całkiem niezła. Jakiejś konkretnej atmosfery tam nie znajdziecie (zwykły dom przerobiony na knajpkę), ale jedzenie jest bardzo smaczne i do tego porcje sa duże (dziewczynom, które jedzą porcje mniejsze niż mężczyźni Wink polecam porcje dla dzieci lub połowę normalnej, którą dostanie się bez problemów). Ceny raczej umiarkowane (generalnie płaciłem mniej niż, za podobnej wielkości posiłek w pizzeri "Pod drewnianym bocianem w Chorzowie - którą zresztą też polecam Smile )

Ps. czytając ten wątek doszedłem do wniosku, ze chyba nie do końca znam nasze miasto - piszcie proszę gdzie znajdują się knajpy, które polecacie: Buritos, u Wrochema, Kopacki - gdzie to jest Question Exclamation Wink
_________________
Pozdrawaiam
Don Diego de la Vega
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bjorn
Zaawansowany
Zaawansowany


Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 463
Skąd: Osada Jana

PostWysłany: Pią Kwi 01, 2005 11:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem tam , jedzienie mają wyśmienite , co prawda toroche długo czekałem Confused ale, warto było
Godne polecenia !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mona
Bywalec
Bywalec


Dołączył: 16 Paź 2004
Posty: 16
Skąd: Tarnowskie Góry

PostWysłany: Pią Kwi 01, 2005 14:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"U Kopackiego" - Gliwicka 4 (przy Stowarzyszeniu Miłośników Ziemii Tarnogórskiej, które mieści się przy Gliwickiej 2) Smile

"U Wrochema" - dawna masztalernia przy Zamku w Starych Tarnowicach, ul. Pyskowicka

pozatym moze taki link się przydac
http://www.tarnowskiegory.pl/?lang=pl&menu=0&dzial=2&kat=111&flash=7
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OsadaNET Strona Główna -> Tarnowskie Góry / Osada Jana Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group